گالری تصاویر آرشیو بانک صوت کتابخانه ارتباط با ما صفحه اصلی

بسم الله الرحمن الرحيم

راهنمای استفاده از سیستم پرسش و پاسخ پرتال جامع اینترنتی متقین

 

 

مقدمه :

معرفی سیستم :

    راهنمای استفاده از سیستم                                                                                         

        الف – ورود به سیستم :

        ب- معرفی اجزای صفحه اصلی سیستم .....       

           (1)  نوار ابزار

           (2)    بخش جستجو

           (3)    لینک دانلود راهنما

           (4)    آخرین سوالا ت مطرح شده

           (5)   سوالات طبقه بندي شده  

           (6)   ارسال سوال

           (7)  رهگيري سوال

           (8)  سوالات خصوصی

           (9)  صفحه اصلي پرسش و پاسخ

مقدمه :

 

موضوع سوالات و ارائه پاسخ اساتید از مواردی است که با گسترش فناوری اطلاعات و ارتباطات شکل تازه ای به خود گرفته است  . و تحول در این موضوع بسیار راه گشا بوده است .

در روال و روش های سنتی گذشته و حتی قبل از دوره حضور اینترنت ، موضوعاتی از این دست ، که نیاز به ارتباط مستمر و پیگیری داشت ، با مشکلات زیادی روبرو بود. آرشیو ها ، طبقه بندی سوالات ، معرفی منابع و مراجع ارائه پاسخ ، ارتباط با اساتید و .... تنها برخی از مشکلات و کاستی های موجود در ارائه سیستم های پرسش و پاسخ بود .

بدیهی است ، انسان بدلیل نامحدود بودن ذاتی وجودش همواره در خصوص مواردی که با آن مواجه است نیاز به دسترسی به منابع اطلاعات و مراجع علمی دارد .  این مسایل پیش رو شامل موارد اجتماعی ، اخلاقی ، خانواده ، مسایل مذهبی ، اعتقادی و عرفاني در شاخه های مختلف و ... را شامل می شود و از همه والاتر و ارزشمند تر دسترسی به اساتید و علما در شاخه های مختلف است ، که قطعا برای یک فرد ناممکن خواهد بود .

در این خصوص و موارد مربوط بسیاری موارد دیگر هم قابل طرح است که اهمیت تحول ایجاد شده را بیشتر مشخص خواهد نمود . نکته اینجاست که دستاورد اختراع بزرگ بشری ( اینترنت ) این بوده است که در موضوع مورد بحث ، امروزه به راحتی سیستم هایی تحت عنوان FAQ یا همان سیستم های سوالات متداول در رسانه وب متولد شده اند ، که به ساده ترین شکل پاسخگوی نیاز کاربران بوده ، و ارتباطی کارآمد ، نظام مند ، قابل پیگیری و با ویژگی های منحصر به فرد ، بدون  وجود کاستی های گذشته ،  را فراهم می آورند .

البته این سیستم ها در پیاده سازی با ویژگی های فرهنگی و موضوعات مورد نظر جامعه بصورت خاص دارای مشکلاتی هستند . که بررسی و مطالعه درباره این نیازها و مشکلات موجود در نرم افزار های مشابه ما را بر آن داشت تا این مطالعات را از مرحله بررسی و تحقیق به مرحله اجرا برسانیم .  امید است با راهنمایی و همکاری اساتید و بررسی تیم فنی پرتال متقین در مراحل پیاده سازی سیستم ، هر روز شاهد گسترش و  پیشرفت این سیستم در موضوعات متنوع تر باشیم .  

 

معرفی سیستم :

 

پس از بررسی های انجام شده بر روی سایتها و پرتال های با موضوعات مشابه ، و مطالعه بر روی سیستم های پرسش و پاسخ موجود ، سیستمی با بهره گیری از نقاط قوت این سیستم ها ، با عنوان عرصۀ معرفت تحت امتیاز پرتال متقین و بر روی دامنه اصلی پرتال تولید و بهره برداری شد .

این سیستم از طریق آدرس زیر بصورت مستقیم در دسترس شماست :

fa_faq_.aspx  

همچنین شما می توانید از طریق لینک های مستقیم در نوار ابزار پرتال متقين به این سیستم دسترسی داشته باشید .

این سیستم که در داکیومنت پیش رو به توضیح و ارائه توانمندی ها و راهنمای استفاده از آن پرداخته ایم ، مجموعه ای را تشکیل می دهد که در موضوعات متنوع شما را در ارسال سوالات و پرسشها در موضوعات مختلف و دسترسی ساده و آسان به پاسخ ، یاری خواهد نمود .  مطالعه مجموعه پیش رو، شما را در استفاده از این سیستم به خوبی راهنمایی خواهد کرد .

 سيستم عرصۀ معرفت مفتخر به ارتباط علمي با صاحبنظران و اندیشمندان فرهيخته مي باشد كه اين ارتباط از مهمترين ويژگيهاي سيستم عرصۀ معرفت به شمار مي آيد.

نظرات و پیشنهادات شما همواره سرمایه اصلی و دلگرمی ما برای ادامه راه و گسترش هدفمند پرتال متقین بوده و خواهد بود.

راهنمای استفاده از سیستم

الف – ورود به سیستم :

 

برای این منظور کافیست در صفحه اصلی سایت با کلیک روی لینک .... به این صفحه دسترسی داشته باشید . سیستم ..... از طریق لینک مستقیم زیر نیز در دسترس شماست :

fa_faq_.aspx

 

ب- معرفی اجزای صفحه اصلی سیستم .....

 

(1)  نوار ابزار :   در این قسمت که با شماره يك در تصویر زیر مشخص شده است شما به نوار ابزار استفاده از این بخش دسترسی دارید . این موارد عبارتند از : رهگیری سوال ، پرسش و پاسخ ، ارسال سوال .  این موارد را در بخش های مربوط در زیر توضیح خواهیم داد . این نوار ابزار در تمام صفحات سیستم در اختیار شماست . لذا شما در استفاده از این سیستم هرگاه با سوال مواجه شدید می توانید از طریق این لینک ها اقدام به طرح سوال نمایید .

 

(2)    بخش جستجو

  این بخش از دو قسمت تشکیل شده است. قسمت اول بخش كلمه كليدي مي باشد كه شما مي توانيد با وارد كردن كلمه مورد نظر ، آن را در بخش پرسش و پاسخ جستجو كرده و نتيجه را ملاحظه كنيد.

قسمت دوم جستجوي تخصصي مي باشد كه شما مي توانيد با تکمیل این فیلدها  جستجوی خود را هدفمند نمایید .

جستجوي پيشرفته شامل 5 بخش مي باشد كه عبارتند از :

        1- انتخاب مشاور : شما مي توانيد با انتخاب اين گزينه سوالاتي را مشاهده نماييد كه مشاور مورد نظر به آنها پاسخ داده اند.

        2- تعداد در صفحه :  اين گزينه به شما اين امكان را مي دهد كه بتوانيد تعداد سوالاتي كه در يك صفحه مشاهده مي شود ، را كم يا زياد كنيد . در حال حاضر تعداد پيش فرض سوالات 10 عدد مي باشد و كاربر مي تواند براي مشاهده بيشتر سوالات در يك صفحه اين گزينه را انتخاب نمايد.

        3- گروه: با انتخاب اين گزينه شما مي توانيد جستجوي خود را فقط در گروه خاصي انجام دهيد و يا اينكه اگر تمايل داريد فقط سوالات يك بخش را مشاهده نماييد ، مي توانيد از اين قسمت استفاده نماييد.

        4 -  ترتيب: در اين بخش شما مي توانيد انتخاب نماييد كه سوالات خود را بر اساس  آخرين تاريخ  ، مشاور و يا گروه مشاهده نماييد.

        5- ترتيب نمايش : با انتخاب اين گزينه شما مي توانيد آخرين سوالات و يا اولين سوالات را مشاهده نماييد.

    *تذكر: دقت داشته باشید که عدم تکمیل فیلدهای جستجوی پیشرفته ، در روند جستجو مشکل ایجاد نمی نماید.  و شما مي توانيد فقط يك گزينه را انتخاب نماييد و كليد جستجو را فشار دهيد.

 

(3)    لینک دانلود راهنما

 از طریق این لینک شما می توانید راهنمای استفاده از سیستم پرسش و پاسخ را دانلود نمایید . این راهنما ، داکیومنت پیش روی شماست .

 

     

(4)    آخرین سوالا ت مطرح شده :

 در این قسمت آخرین سوالات پاسخ داده شده در بخش پرسش و پاسخ ارائه خواهد شد . این سوالات موضوعات مختلف را شامل خواهد شد.

 

(5)  سوالات طبقه بندي شده :

 چنانچه تمایل به بررسی سوالات بر اساس موضوعات خاص دارید ، از طریق باکس مشخص شده با شماره 5 در تصویر زیر ، به مطالعه بپردازید . این طبقه بندی دقیقا در مرحله ارسال سوال دیده شده است . که در بخش مربوط به توضیح این قسمت به تفصیل ارائه شده است .

 

  

(6)    ارسال سوال :

 از طریق یکی از لینک های نوار ابزار بخش پرسش و پاسخ می توانید سوالات خود را ارسال فرمایید . این لینک در تصویر زیر مشخص شده است :

 

        توضیح :

        صفحه ارسال سوال به نوعی طراحی شده که شما بتوانید سوالات خود را علاوه بر طبقه بندی موضوعی ، بصورت خصوصی مطرح نمایید .

توجه داشته باشید که چنانچه موضوع شما در موضوعات پیش فرض نمی باشد . با انتخاب گزینه "متفرقات" سوال خود را مطرح نمایید .

دقت داشته باشید ، چنانچه اطلاعات تماس شما از قبیل : نام و نام خانوادگی ، تلفن تماس به خصوص تلفن همراه ، آدرس و نشانی پستی را کامل تکمیل نمایید ، همکاران ما در خصوص اطلاع رسانی نسبت به مطالب سايت و بعضا ارسال جزوات اطلاع رسانی و .... دسترسی مناسب تری به شما خواهند داشت .

و این موضوع در شکل گیری ارتباطی پویا و کامل با سایت به شما کمک خواهد کرد ، لذا هر چند تکمیل موارد مذکور اختیاری است و مشکلی در ارسال سوال پیش نخواهد آورد ، اما بهتر است این فیلدها را به دقت تکمیل فرمایید .

لازم به ذكر است كه تكميل مواردي از جمله نام ، نام خانوادگي ، ايميل ، و متن سوال الزامي مي باشد، در غير اينصورت سوال قابل ارسال نمي باشد.

 

                پس از ارسال سوال  كد پيگيري سوال به شما داده مي شود و شما مي توانيد با استفاده از كد پيگيري از وضعيت سوال خود مطلع شويد.

 

(7)   رهگيري سوال :

 همانطور که در بالا توضیح داده شد . سوال شما پس از ارسال موفقیت آمیز از طریق کد پیگیری که در پایان به شما داده می شود قابل پیگیری است . شما با وارد شدن به لینک رهگیری در نوار ابزار بالای صفحه به صفحه ای وارد می شوید که می توانید سوال خود را پیگیری نمایید .

(8) سوالات خصوصی:

سوالات خصوصی فقط از طریق بخش پيگيري قابل بررسي هستند . این نوع سوالات در بانک اطلاعاتی که کاربران به آن دسترسی دارند آرشیو نمی شوند . و فقط از طریق کدپیگیری قابل دسترسی می باشند . البته نسخه ای از جواب به آدرس ایمیل ارسال کننده سوال فرستاده می شود . در تصویر آیتمی که با انتخاب آن سوال شما خصوصی خواهد شد نمایش داده شده است .

 

 

 

 

(9)   صفحه اصلي پرسش و پاسخ :

 این لینک شما را در هر قسمت از سیستم که باشید به صفحه اصلی باز می گرداند .

 

 

 

راهنمای استفاده از سيستم عرصۀ معرفت (پرسش و پاسخ) پرتال جامع اينترنتي متقین

www.motaghin.com/fa_faq_.aspx

 

. در صورت بروز مشکل در استفاده از سیستم با آدرس ایمیل زیر مکاتبه نمایید

 

Mail: [email protected]

www.motaghin.com

 

 


کلیه حقوق در انحصارپرتال متقین میباشد. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است

© 2008 All rights Reserved. www.Motaghin.com


Links | Login | SiteMap | ContactUs | Home
عربی فارسی انگلیسی